رفع بوی فاضلاب

رفع بوی فاضلاب

مشکل بوی بد فاضلاب از جمله مواردی است که می تواند آرامش و آسایش را از ساکنین هر خانه ای سلب کند. هر روزه شهروندان زیادی به دلایل مختلفی با بوی نا مساعد فاضلاب درگیر می باشند و علت درست و اصلی به وجود آمدن این بوی نامطبوع را نمی دانند.

در ادامه مطلب به شناخت بهتر شما از دلایل ایجاد بوی فاضلاب کمک می کنیم و راهکار های مفیدی را در جهت رفع بوی فاضلاب به شما خواهیم داد.

مواد تشکیل دهنده گاز فاضلاب چه می باشد؟

گاز فاضلاب به طور عمده از موادی مانند کربن دی اکسید، آمونیاک، متان و … تشکیل شده است. ترکیب این گاز ها با یکدیگر موجب ایجاد بوی نامطبوع فاضلاب می شود و در صورت استشمام مستقیم امکان صدمه رساندن به سیستم ایمنی بدن را با خود به همراه دارد.

چه مکان هایی بیشتر در معرض بوی فاضلاب قرار دارند؟

طبیعتاً برخی از مکان ها به دلیل کاربری ای که دارند بیشتر در معرض بوی نامطبوع فاضلاب قرار دارند و زمانی که می خواهید برای رفع بوی فاضلاب اقدام کنید در صف اول بررسی قرار می گیرند.

از جمله ی مهم ترین این مکان ها می توان به آشپزخانه و سینک، توالت، نواحی اطراف ماشین لباسشویی و پشت بام اشاره کرد.

هر کدام از این موارد به دلایل مشخصی بیش از سایر مکان های خانه در پخش بوی فاضلاب نقش دارند و برای رفع بوی فاضلاب و تخلیه چاه در خانه بهتر است با این موارد کار را شروع کرد.

چه مکان هایی بیشتر در معرض بوی فاضلاب قرار دارند؟

علت پخش بوی فاضلاب در محیط خانه

پخش شدن بوی فاضلاب در منزل می توان علت های گوناگونی را داشته باشد. در ادامه برخی از مهم ترین آن ها را با هم بررسی می کنیم:

وجود ایراد در شتر گلویی
علت پخش بوی فاضلاب در محیط خانه

 وجود ایراد در شتر گلویی

شتر گلویی لوله U شکلی می باشد که دلیل ساخت آن جلوگیری از ورود و پخش شدن بوی فاضلاب در محیط خانه است. این لوله به دلیل U شکل بودن مقداری آب را همواره در خود جای می دهد؛ این آب گاز های بد بوی فاضلاب را در خود حل می کند و مانع از ورود بوی نامطبوع فاضلاب به درون منزل می گردد. در صورتی که آب شتر گلویی خشک شود، گاز های فاضلابی به راحتی می توانند خود را از طریق لوله به محیط داخلی خانه برسانند. 

 پر شدن چاه فاضلاب

یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث استشمام بوی بد فاضلاب در محیط شود، نشت چاه فاضلاب و یا پر شدن آن است. در این موارد آب فاضلاب می تواند به مکان هایی غیر از چاه فاضلاب وارد شود و بوی فساد را در آن جا پخش نماید.

در اینگونه موارد متخصصان تخلیه چاه امدادگستر می توانند به کمک شما بیایند تا بتوانید با رفع بوی فاضلاب ناشی از پر شدن چاه زندگی آسوده ای را داشته باشید.

پر شدن چاه فاضلاب
برای رفع بوی فاضلاب پشت بام چه اقداماتی را می توان انجام داد؟

برای رفع بوی فاضلاب پشت بام باید به این نکته توجه داشت که این بو های نا مساعد معمولا از طریق کانال کولر هایی که در پشت بام قرار دارند وارد محیط داخلی خانه می شوند.

در پشت بام ها لوله ای به نام ونت وجود دارد که وظیفه آن انتقال بوی بد برخی از گاز های فاضلابی به فضای خارج از ساختمان می باشد. در صورتی که ارتفاع این لوله ها کم تر از حد استاندارد (که معمولا 2 متر در نظر گرفته می شود) باشد این امکان وجود دارد که گاز های بد بوی فاضلابی از طریق کولر های مجاور لوله ونت مجددا وارد محیط داخلی خانه شوند.

برای رفع بوی فاضلاب پشت بام در قدم اول بهتر است از نصب کولر در مجاورت لوله های تخلیه هدایت فاضلاب اجتناب کرد و در صورت نصب نیز از ارتفاع مناسب لوله ونت اطمینان حاصل نمود.

برای رفع بوی فاضلاب پشت بام چه اقداماتی را می توان انجام داد؟

مناطق خدمات دهی

09197822024