حفر چاه فاضلاب

حفر چاه فاضلاب

پیمانکاران عمرانی در هنگام ساخت هر نوع ساختمانی اقدام به حفر چاه فاضلاب، زیر ساختمان می کنند. حفر چاه به دلایل مختلفی صورت می گیرد. در هنگام احداث ساختمان تازه ساخت، بنا بر قوانین مصوب ساختمانی، چاه فاضلاب متناسب با تعداد طبقات و مساحت زیربنای ساختمان باید حفر شود.

هم چنین حفر چاه فاضلاب ممکن است به دلیل ریزش یا از بین رفتن کارایی چاه قدیمی ساختمان صورت پذیرد. چرا که پس از گذشت مدت زمان زیادی، چاه های قدیمی فاضلاب، کارایی خود را از دست می دهند و نمی توانند آب و مواد دفعی را جذب کنند. در این شرایط نیروهای فنی و متخصص امدادگستر با رعایت استاندارد ها، حفر چاه جدید یا همان تخلیه چاه را انجام می دهند.

قیمت حفر چاه فاضلاب، بر اساس نرخ اتحادیه می باشد. اما آنچه پس از حفر چاه فاضلاب اهمیت می یابد، تخلیه به موقع چاه است. امدادگستر به کمک دستگاه های فوق پیشرفته خدمات تخلیه چاه خود را در تمام مناطق تهران به صورت شبانه روزی به مشتریان ارائه می دهد.

انواع چاه فاضلاب خانگی

از انواع چاه فاضلاب خانگی می توان به چاه جذبی و چاه سپتیک اشاره کرد. فاکتور های مختلفی در انتخاب شیوه حفر چاه فاضلاب موثر هستند. از جمله آن ها می توان به جنس خاک، سطح آب زیرزمینی و نوع زمین مورد حفر اشاره کرد.

چاه جذبی همان طور که از نامش برمی آید، مبتنی بر جذب آب کار می کند. پس جنس خاک باید به گونه ای باشد که از توان جذب بالایی برخوردار بوده و به راحتی آب را جذب کند. شن و ماسه و خرده سنگ، بهترین و خاک رس، بدترین بستر برای حفر چاه فاضلاب جذبی هستند.

نوع دیگری از چاه ها، سپتیک ها هستند. بر خلاف چاه جذبی، سپتیک ها محتویات داخل خود را تا زمان خالی شدن توسط تانکر تخلیه چاه، حفظ می کنند. به همین دلیل سپتیک ها را معمولاً از جنس بتن می سازند تا به این ترتیب، منافذ غیر قابل نفوذ داشته و اجازه خروج فاضلاب را ندهد.

انواع چاه فاضلاب خانگی

اجزای چاه فاضلاب

قبل از اقدام به حفر چاه فاضلاب، لازم است تا اجزای مختلف آن را به خوبی بشناسید. توجه داشته باشید که سپتیک ها و چاه های جذبی به دلیل کارایی و عملکرد متفاوتی که دارند، از اجزای متفاوتی نیز برخوردارند.

دهانه چاه فاضلاب

از اجزای مختلف چاه جذبی می توان به دهانه چاه فاضلاب اشاره کرد که بخش ورودی و بالا ترین قسمت چاه بوده و معمولاً زیر پله ها یا در نقاط کم تردد با اندازه 80 تا 100 سانتی متر تعبیه می شود.

طوقه چاه

طوقه چینی معمولاً از یک تا دو متر پایین تر از سطح زمین به صورت مخروطی و به منظور افزایش استحکام دیواره های چاه صورت می گیرد. استفاده از آهک و ماسه می تواند سبب مقاومت بیشتر دیواره ها شود.

گلدونی چاه جذبی

گلدونی که مخروطی شکل است در دهانه چاه نصب شده و مانند قیف، آب را به مرکز چاه هدایت می کند. تا به این ترتیب از خیس شدن دیواره ها جلوگیری کند.

انباره و کول چاه

 انباره که در پایین ترین قسمت چاه به صورت افقی حفر می شود، نقش مخزن را ایفا کرده و ابعاد آن با توجه به تعداد واحد های ساختمان تعیین می شود. کول ها نیز سازه های سفالی و بتنی هستند که همانند طوقه ها برای مقاوم سازی و جلوگیری از ریزش چاه، کار می شوند.

مجرای ورودی چاه

مواد جامد پس از عبور از مجرای ورودی ته نشین شده و باقی پساب ها به کمک دیواره جدا کننده به بخش دوم هدایت می شوند. یعنی جایی که به کمک باکتری های بی هوازی، عمل تصفیه صورت می گیرد.

میله عمود

ساخت تونل یا میله عمود بر زمین با ارتفاع 5 تا 11 متر است. باید توجه داشت که میله کاملاً عمود باشد تا از تخریب چاه جلوگیری به عمل آید.

قیمت حفر چاه فاضلاب با دستگاه

عوامل زیادی در تعیین قیمت حفر چاه فاضلاب با دستگاه تاثیر گذارند. از جمله آن ها می توان به محل حفر چاه، جنس خاک محیط و طبیعتاً متراژ و روش حفر چاه فاضلاب اشاره کرد.

همچنین توجه داشته باشید که قیمت حفر چاه فاضلاب با دستگاه با قیمت حفر چاه فاضلاب سنتی و به صورت دستی متفاوت است. توجه داشته باشید که قیمت حفر چاه فاضلاب در زمین سخت نیز با توجه به توافق پیمانکار با مالک تعیین شده و نرخ مشخصی ندارد.

رفع بوی فاضلاب

 بوی بد فاضلاب نشان دهنده نشت گاز های سمی فاضلاب به داخل منزل است. این بو می تواند به صورت دائمی باشد یا فقط در زمان مشخصی به مشام فرد برسد. نیرو های حرفه ای امدادگستر در زمینه رفع بودی بد فاضلاب، خدمات خود را به مشتریان ارائه می دهند.

از این رو رفع بوی فاضلاب سینک همیشه در اولویت است؛ به خصوص به خاطر مجاورت با مواد غذایی. یا یک رستوران با بوی بد فاضلاب می تواند به این معنی باشد که مشتریان اشتهای خود را از دست داده و در نتیجه کسب و کار شما با ضرر روبرو خواهد شد.

اما آیا راهی وجود دارد که بتوانید نسبت به رفع بوی فاضلاب توالت یا هر نقطه دیگری از خانه، رهایی یابید؟ نیرو های حرفه ای امدادگستر با استفاده از ابزارآلات مناسب در کوتاه ترین زمان ممکن، خدمات خود را جهت رفع بوی فاضلاب پشت بام، رفع بوی فاضلاب ماشین لباسشویی، سینک یا توالت ارائه می دهند.

امدادگستر با داشتن نیرو های مجرب و دوره دیده در زمینه های تخلیه چاه، حفر چاه، لایروبی چاه، لوله بازکنی و از همه مهم تر، رفع بوی فاضلاب، بدون کثیف شدن محیط و در مدت زمان کوتاهی، خدمات خود را در تمام مناطق تهران ارائه می دهد.

رفع بوی فاضلاب

مناطق خدمات دهی

09197822024